Готуємо шаблони для шаблонів

Яким буде дизайн блога вже вирішено, малюнки підібрано. Залишилося тільки обрати базовий шаблон і почати працювати 🙂

Відкрийте вкладку «Вигляд» в Панелі Редагування та уважно перегляньте всі шаблони. Звертати увагу потрібно на розташування вузької шпальти (зліва вона чи зправа), шапку блога (може бути над шпальтами або на одному рівні з вузькою шпальтою) та наявність футера (як не дивно, але в деяких шаблонах він відсутній):

 

На скріншотах — «чистий» HTML двох різних шаблонів. Можна побачити, наскільки вони відрізняються 🙂

Це ті моменти, що були прописані в HTML і при всьому бажанні змінити їх ми не зможемо. Потрібно обрати найбільш сумісний з майбутнім дизайном шаблон.

Що робимо далі? Є два варіанти:

1) Відкриваємо CSS блога та видаляємо  весь код з контейнерів селекторів, не забуваючи розгруповувати селектори, перераховані через кому (див. попередній урок).

2) Видаляємо взагалі все з CSS’у блога і копіюємо пусті селектори з цього файлика: Файлик з пустим CSS’ом для блога

При використанні готового файлика слід пам’ятати, що в ньому зібрано селектори з декількох шаблонів — якісь із них у вашому блозі працювати не будуть. Але це не проблема — після завершення роботи варто видалити всі пусті селектори. Навряд вами буде використано всі 🙂

Чому я наголошую  увагу на повному видаленні попереднього коду з шаблона? Все просто: після завершення роботи можна не помітити залишки попереднього дизайну, які потім неодмінно помітить хтось інший 🙂

Якщо під час роботи ви зустрінете в своєму блозі селектор, не зазначений у файлику, прошу описати його в коментарі до цього уроку — файлик буде доповнено.

На цьому етапі — коли каркас та ідея майбутнього дизайну повністю готові, можна впевнено казати, що половину всієї роботи зроблено.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*